Loader

Marka Jeep® zdobywcą licznych nagród w tegorocznym plebiscycie magazynu OFF ROAD

Marka Jeep® zdobywcą licznych nagród w tegorocznym plebiscycie  magazynu OFF ROAD
Modele Jeepa® po raz kolejny zdobyły najwyższe laury w prestiżowym plebiscycie, w którym głosują Czytelnicy niemieckiego, specjalistycznego magazynu OFF ROAD, poświęconego SUV-om i samochodom 4×4.
  • Modele Jeepa® otrzymują pięć najwyższych wyróżnień i triumfują w prestiżowym plebiscycie, w którym głosują Czytelnicy niemieckiego, specjalistycznego magazynu OFF ROAD.
  • Jeep Renegade, po raz szósty z rzędu, zdobył tytuł najlepszego samochodu w kategorii „Kompaktowy SUV”.
  • Jeep Grand Cherokee ponownie jest najlepszym luksusowym samochodem terenowym wśród samochodów importowanych do Niemiec.
  • Jeep Wrangler, dzięki wersji 4xe, jeszcze przed wprowadzeniem na rynek, zajmuje drugie miejsce zarówno w kategorii „Samochód terenowy” (kategoria A), jak i „Napędy alternatywne”.
  • Drugie miejsce zdobywa także Jeep Gladiator w kategorii „Pick-up”, jeszcze przed swoją premierą na rynku europejskim

 

Wśród 248 modeli rywalizujących w 13 kategoriach o tytuły najlepszych samochodów 4×4 i SUV-ów przyznawane przez Czytelników, znacząco wyróżniła się marka Jeep, zdobywając pięć najwyższych miejsc.
Największym tegorocznym zwycięzcą okazał się Jeep Renegade, który po raz szósty z rzędu otrzymał tytuł najlepszego samochodu w kategorii „Kompaktowy SUV” (kategoria D). Pokonując 19 innych modeli, Renegade został wyróżniony za najlepsze w swojej klasie możliwości jezdne 4×4 połączone z niepowtarzalnym designem Jeepa.
Flagowy Jeep Grand Cherokee został natomiast uznany za najlepszy importowany luksusowy samochód terenowy i zajął drugie miejsce w klasyfikacji „Luksusowe samochody terenowe” (kategoria B).
Kultowy Jeep Wrangler, uplasował się na drugim miejscu w kategorii A „Samochód terenowy”, uzyskując 28,4% głosów Czytelników, tylko o 0,6 procent mniej niż zwycięzca i znacznie wyprzedzając trzeci model (15,1%).
Jeep Wrangler zajął również drugie miejsce w kategorii „Napędy alternatywne”, szczególnie ważne wyróżnienie tuż przed wprowadzeniem na rynek Wranglera 4xe z technologią hybrydową plug-in.
Jeszcze przed swoim debiutem na europejskim rynku, nowy Jeep Gladiator, zajął drugie miejsce w kategorii C „Pick-up”.
Nagrody OFF ROAD zostały wprowadzone w 1982 roku, umożliwiając entuzjastom specjalistycznego magazynu 4×4, szansę głosowania na ulubione modele.
W edycji 2020 plebiscytu OFF ROAD wzięło udział ponad 41 500 Czytelników (wyniki będą dostępne w wersji drukowanej magazynu OFF ROAD, wydanie 8/20, w sprzedaży od 14 lipca 2020 r.).